Nazwa, zamysł - trudne początki

Made in abbys*

(z ang. made in abyss - stworzone w otchłani) - tak naprawdę to jest to nazwa anime (prawie*), które niedawno miałam przyjemność oglądać. W dużym skrócie opowiada o dwójce dzieci - dziewczynce i chłopcu - tak na prawdę jest robotem - którzy wyruszają w podróż do tajemniczej dziury w ziemi, z której z powodu dziwnej klątwy nie da się wrócić.

Czemu taka nazwa? Trochę dlatego, że wielu osobom wydaje się jakby ludzie z ASD byli stworzeni w innym, odmiennym świecie i jakby po części cały czas w tym swoim świecie żyli. Trochę dlatego, bo droga do poznania i zrozumienia osoby w spektrum (nawet przez nią samą) przypomina taką podróż w głąb ziemi z której jednak nie ma powrotu... A trochę dlatego, że spodobało mi się to anime i odczuwam sympatię do bohaterów.

*Miało być Made in abyss ale jakoś tak wyszło, że najpierw zrobiłam głupi błąd, a potem okazało się, że nazwa jest zajęta więc zostało po mojemu :)
Jeśli chodzi o mnie:
Jestem Neka, bądź Weronika ale w internecie preferuję pierwszą nazwę... Jestem 17-letnią dziewczyną ze spektrum autyzmu (zaburzenia ze spektrum autyzmu niezdiagnozowane inaczej) i ADHD. Obecnie jestem tzw. wysokofunkcjonująca... choć rokowania miałam (delikatnie mówiąc) różne. Uczę się i mieszkam 100 km od domu w szkole plastycznej, w której potrzeba bardzo dużo samodyscypliny i elastyczności - jest to męczące ale daję radę, wynagradzają to wspaniali nauczyciele i ogólne podejście do nauki. Interesuję się sztuką, kotami, informatyką, pedagogiką, psychologią, socjologią, matematyką... niby taki człowiek renesansu, a nie czuję się tak... cóż, sądzę, że trochę te zainteresowania będą się uzewnętrzniać w moich postach, ponieważ oprócz tematyki autyzmu chcę trochę poopisywać swoją codzienność i spojrzenie na świat z mojej perspektywy.


Tak więc:

Chodźcie! Zostanę Waszym przewodnikiem po tym magicznym świecie ASD ✧

WARNING!: Blog obfituje i będzie obfitował w specyficzny humor, ironię i sarkazm który nie każdemu może się podobać bądź pasować... proszę o nie wylewanie, z tego tytułu, wiader z pomyjami na mą osobę a opuszczenie tego miejsca bądź zignorowania tego jakże-żałosnego-mego-zachowania. Oczywiście "grzeczna" i konstruktywna krytyka poparta argumentami (ad personam się nie liczy) zawsze mile widziana. :)

OPIS i jego opis:

Neka z rodu Autystów - tu chyba wszystko już jasne
Pierwsza tego imienia - mój nick, nie oddam nikomu...
Nie-chora - bo autyzm ani ADHD chorobą nie jest
Królowa Snu, Królowa Siebie i ADHD - Kocham spać i jedyną osobą, która może mi rozkazywać jestem ja sama, nawet nad swoim ADHD panuje (czasem...)
Matka wszystkich kotów - (nie) potwierdzone info!
Kultystka wiary w Ananasa - wojen Ananasowych jeszcze nie robimy w naszym kościele... ale kto wie co przyniesie przyszłość...
Dalszy ciąg - to już tylko podkreślenie, że jestem anty antyszczepionkowcom, anty behawiorce, anty dietom bez podstawy i "leczeniu autyzmu"...
Tak po prawdzie to opis ten jest swoistym żartem nawiązującym do serialu Gra o Tron, do którego miłością wielką nie pałam ale za Daenerys, która ma równie zawiły ciąg tytułów, jest matką wszystkich smoków co stawia ją wysoko w mojej hierarchii ulubionych postaci kinematografii.

Komentarze

 1. Ooo.... będzie grubo! Czytam. Czekam na więcej 🦎

  OdpowiedzUsuń
 2. To tylko moje osobiste zdanie, ale raczej nie poleciłabym nikomu nazywania swojego bloganazwą anime, bo jednak jest to mylące i mało mówi większości osób, a innych od razu zraża. Jeśli już to przydałoby się ją jakoś przerobić (np. "Made in autism''), aby nawiązywać, a nie bezczelnie zgapiać.

  Na posty czekam, bo blogi ludzi w spektrum są zazwyczaj interesujące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nad tym myślałam... zresztą skonsultowałam to wcześniej z paroma osobami przed. Jak na razie odbiór mimo wszystko jest raczej pozytywny, a przeróbka i tak wyszła przypadkowo :P Być może kiedyś ta nazwa się zmieni, bo w sumie blog cały czas jest w fazie tworzenia ;)

   Usuń
  2. Kolejna osoba że spektrum autyzmu zabiera głos. To dobrze. Niestety, istnieje już wiele mitów i stereotypów na temat spektrum. Jednak musimy uświadamiać czym autyzm jest a czym nie. Bo inaczej zostaniemy zignorowani.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Mam autyzm - nie jestem niebieska

Nie będę spokojna!